Program

IBM SPSS 25 Programı İndir – Görsel Kurulum Kılavuzu

Bu yazıda sizlere özellikle sosyal bilimler alanında daha yaygın bir şekilde kullanılan ve çalışmalarınızda istatistiksel analizler yaparken mutlaka kullanmanız gerekecek SPSS programını paylaşıyorum. Kurulum işlemlerini aşama aşama görsel destekli olarak takip edebilirsiniz.

Kurulum Dosyası için;

İlk olarak spss25lisans@gmail.com adresine mail atarak SPSS dosyalarını talep edelim. Dosyalar siz mail attıktan maksimum 1 dakika içerisinde tarafınıza iletilecektir. Dosya iletildikten sonra mail içerisindeki linkten kurulum dosyasını indiriniz.

İndirdiğiniz dosyada bulunan “SPSS_Statistics_25” adlı uygulama dosyasına tıklayarak kurulumu başlatalım.

Şimdi ise adım adım kurulum aşamalarını takip edelim.

 

 

 

 

 

 

 

 

Şuanda kurulum işlemi tamamlandı fakat programın full sürüm olması için crack işlemini yapmamız gerekmektedir. Klasörde yer alan Crack dosyasını açın. Aşağıdaki işaretlenmiş “lservrc” adlı dosyayı bulup kopyalayın.

 

Son olarak,

C:\Program Files\IBM\SPSS\Statistics\25 yolu ile programın kurulu olduğu dosya konumunu açalım. Crack dosyası içerisinde yer alan yukarıda kopyaladığımız “lservrc” dosyasını bu konuma sağ tık yaparak yapıştırıp, onaylayalım:

 

Kurulum ve crack işlemi bu şekilde tamamlanmış oldu. Şimdi programın kısayolunu kurulu olduğu dosyadan bulup, tıklayarak açalım.

Görüldüğü üzere program sorunsuz bir şekilde açılmıştır.

Kolay gelsin.

Soru ve şikayetleriniz için alt tarafta bulunan yorum yap kısmını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında

M.Enes Yalçın

Selamlar ben Enes. Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet ve Eğitim Fakültesi çift anadal Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programı öğrencisiyim. Eğitim alanındaki gelişmeleri takip etmeye ve gelişmeleri sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Acil iletişim için instagram adresim,
instagram: @enes_yalcn

Bu konuya yazılmış yorumlar

Bu konuya yorum yaz